1. Turkey
 2. Command Türkiye
 3. Command™ kullanımı
Mutfak duvarında kullanılan Command™ Askı ve Bantlar

Command™ Askı ve Bantların Kullanımı

Command™ yapıştırıcı; ahşap, karo ve camın yanı sıra sert, içi boş ve boyalı duvarlar dahil birçok yüzeye sağlam yapışır. 3M gerginliği serbest bırakma sayesinde hiçbir çatlak, delik, sıva hasarı veya yapışkan kalıntı bırakmadan çıkar.

ADIM ADIM VİDEOLARA GİT

Adım adım videolarımız ve talimatlarla montajda usta olun.

Önce, kullandığınız Command™ ürünü türünü seçin:


Command™ Askı ve Bantları nasıl doğru biçimde kullanacağınızı öğrenin!

Command™ Askıları doğru biçimde kullanmak ve sonrasında duvara hiçbir zarar vermeden çıkarmak için kısa adım adım videolarımızı izleyin.

ÖNEMLİ İPUÇLARI: Eşya asmadan önce 1 saat beklemeniz gerekir. Çıkarma işleminde doğrudan aşağı yönde yavaşça gerdirin.

 • Command™ Askıların doğru biçimde nasıl uygulanacağını gösteren kadın
  Command™ Askı - Nasıl Uygulanır Videosu
 • Command™ Askıların doğru biçimde nasıl çıkarılacağını gösteren kadın
  Command™ Askılar - Nasıl Çıkarılır Videosu

Adım Adım Rehber: Command™ Askıların kullanımı

İlk seferde doğru uygulama için Command™ askıların kullanımıyla ilgili adım adım rehberi inceleyin.

Command™ Askı uygularken izlenmesi gereken önemli ipuçları: Boya yapıldıktan en az 7 gün sonra uygulayın. Yatakların üzerine asmayın. Duvar kağıtları, vinil yüzeyler veya diğer hassas ya da zayıf yüzeylerde kullanmayın. Değerli eşyaları asmayın. +10 °C ila +40 °C arası iç mekan alanlarda kullanın. Talimatların dikkatlice izlenmemesi hasara yol açabilir.

1. Adım: Hazırlık

 • Command™ Askı kullanımı için hazırlanan temiz duvar simgesi

  Önce duvarı izopropil alkolle nazikçe silerek temizleyin. Ardında kaygan bir kalıntı bıraktığından mendil ve sprey gibi ev temizleyicileri kullanmayın.

 • Command™ Bantları ayırma ve kırmızı koruyucuyu çıkarma adımlarını gösteren simge

  Bantları ayırıp kırmızı koruyucuyu çıkarın. Bandı askının arka tarafına bastırın.

 • Command™ Askıyı duvara yaklaşık 30 saniye boyunca bastırma işlemini gösteren simge.

  Şimdi askıyı yaklaşık 30 saniye boyunca duvara sertçe bastırın. Ne kadar sert bastırırsanız yapışkan o kadar sağlam yapışır.

2. Adım: Uygulama

 • Command™ Askıyı yukarı kaydırarak montaj tabanından çıkarma işlemini gösteren simge

  Yapıştırıcının iyice yapışması için askıyı yukarı kaydırıp montaj tabanından çıkarmanız gerekir.

 • Command™ Askıyı duvara 30 saniye boyunca bastırma işlemini gösteren simge.

  Şimdi tabanı duvara yaklaşık 30 saniye daha bastırın.

 • Command™ Askıyı kaydırarak geri takma işlemini gösteren simge

  Askıyı kaydırarak geri takın. Askıya herhangi bir eşya asmadan önce 1 saat bekleyin. Bu sayede yapışkan bağ maksimum kuvvete ulaşır. Doğru taşıma kapasiteleri için ambalaja bakın.

3. Adım: Çıkarma

 • Command™ Askıyı yukarı kaydırarak bandı açığa çıkarma işlemini gösteren simge

  Askının alt kısmında Command™ Bandın çıktığını görmüyorsanız askıyı yukarı kaydırarak altındaki montaj tabanı ve bandı ortaya çıkarabilirsiniz.

 • Command™ Askı tabanını nazikçe yerinde tutma işlemini gösteren simge

  Tabanı nazikçe sabit tutun (parmaklarınıza çarpmaması için) ancak duvara doğru bastırmayın.

 • Command™ Bandı kesinlikle kendinize doğru çekmemeniz gerektiğini gösteren simge.

  Bandı kesinlikle kendinize doğru çekmemeniz gerektiğini unutmayın. Her zaman aşağı yönde ve olabildiğince yavaş çekin.

 • Command™ Bandı yavaşça germe işlemini gösteren simge

  Bandı yavaşça aşağıya doğru düz bir çizgide çekin ve bu sırada elinizi duvara dayayın. 30 cm'ye kadar, askı banttan ayrılana kadar germeye devam edin.


Command™ Şeffaf Bantlı Şeffaf Askı Nasıl Uygulanır?

İlk seferde doğru uygulama için Command™ Şeffaf Bantlı Şeffaf Askıların kullanımıyla ilgili adım adım rehberi inceleyin.

Command™ Şeffaf Bantlı Şeffaf Askılar göze çarpmayan bir geçiş sunarak asma ekipmanlarını değil sizin için önemli olan eşyaları gösterir. Şeffaf bant uygulamasında bant ilk önce duvara yerleştirilir. Çünkü Command™ Şeffaf Bantlar daha ince ve daha düzdür (normal banttan ziyade köpük bant gibi) bu yüzden duvara tam olarak yapışma sağlaması için bir miktar direkt baskı uygulanması gerekir.

1. Adım: Hazırlık ve Uygulama

 • Duvarı Command™ Şeffaf Bantlı Şeffaf Askı kullanımına hazırlama temizliği simgesi

  Şeffaf bantların en iyi performansı pürüzsüz yüzeylerde elde edilir. İzopropil alkolle nazikçe silerek temizleyin. Ardında kaygan bir kalıntı bıraktığından mendil ve sprey gibi ev temizleyicileri kullanmayın.

 • Command™ bantları ayırma ve siyah koruyucuyu çıkarma adımlarını gösteren simge

  Bantları ayırıp siyah koruyucuyu çıkarın. Üzerinde "Wall Side" veya "Duvara gelecek taraf" göstergesi bulunur. Şimdi bandı duvarda askıyı asmak istediğiniz yere doğrudan bastırın. Bandın tamamına 30 saniye boyunca bastırın.

 • Mavi koruyucu çıkarma ve Command™ Askıyı duvara bastırma işlemini gösteren simge.

  Son olarak mavi koruyucuyu çıkarın ve askıyı banda yaklaşık 30 saniye boyunca bastırın. Ne kadar sert bastırırsanız yapışkan o kadar sağlam yapışır. Askıya herhangi bir eşya asmadan önce 1 saat bekleyin. Bu sayede yapışkan bağ maksimum kuvvete ulaşır. Doğru taşıma kapasiteleri için ambalaja bakın.

2. Adım: Çıkarma

 • Command™ Askıyı nazikçe yerinde tutma işlemini gösteren simge

  Askıyı nazikçe sabit tutun (parmaklarınıza çarpmaması için) ancak duvara doğru bastırmayın.

 • Command™ bandı asla kendinize doğru çekmemeniz gerektiğini gösteren simge.

  Bandı kesinlikle kendinize doğru çekmemeniz gerektiğini unutmayın. Her zaman aşağı yönde ve olabildiğince yavaş çekin.

 • Command™ bandı yavaşça aşağı yönde germe işlemini gösteren simge.

  Bandı yavaşça aşağıya doğru düz bir çizgide çekin ve bu sırada elinizi duvara dayayın. 30 cm'ye kadar, askı banttan ayrılana kadar germeye devam edin.

Command™ Bantlar hangi yüzeylerde zarar vermeden kullanılabilir?

 • Zor delinen yüzeyler için idealdir!

  Command™ yapıştırıcı; sert, içi boş ve boyalı duvarlar ve karo ve cam gibi zor delinenler dahil birçok yüzeye sağlam yapışır.

  Command™ Bantlar kolay çıkarılır; çatlak, delik, sıva hasarı veya yapışkan kalıntı bırakmaz.

  Tutuş gücü ve hasarsız çıkarılabilme özelliğiyle Command™ Bantlar delik açmaya izin verilmeyen kiralık evler ve konaklama yerleri için idealdir, depozitonuzun size kalmasına yardımcı olur!

 • Command™ Askı ve Bantlarla hasar vermeden asılabilecek yüzeyler

Tüm Command™ Ürünlerimiz ve bant çeşitlerimiz maksimum tutuş gücüne sahiptir.

Hangi Command™ Ürününün size uygun olduğundan emin değil misiniz? Duvara asabileceğiniz ağırlık miktarını daha iyi anlamanız için bazı yaygın ev eşyalarını tarttık. Projenize en uygun Command™ Ürününü bulmak için Command™ Ağırlık Referans Kılavuzumuzu inceleyin.

 • En hafif nesneler için bile doğru miktarda destek gereklidir. Küçük boy askılarımız, içinde en sevdiğiniz reçeli ya da krem çikolata bulunan küçük kavanozlara denk ağırlık taşır. Ne kadar tatlı!

 • Un, pirinç ve makarna genellikle 500 g, 1 kg veya 2 kg'lık paketlerde sunulur. Orta boy askılarımızı kullanırken orta boy bir un paketi düşünün.

 • Daha ağır eşyaları asmak için göreve uygun, yüzeye zarar vermeyen bir asma çözümü istersiniz. 2 kg, standart bir deterjan kutusunun ağırlığı civarındadır. Askılarınızın ne kadar ağırlık taşıyabileceğinden emin değilseniz kutuda belirtilen ağırlığa bakmanız yeterlidir.

 • Daha ağır eşyaları asmak için bir çözüm mü arıyorsunuz? Eşyanızı yaklaşık 3,6 kg ağırlığındaki 3 litrelik büyük bir süt şişesiyle karşılaştırın!

 • Resim çerçeveleri ve panolar gibi eşyalar gerçekten ağır olabilir. Bu noktada çerçeve asma Bantlarımız devreye girer. Orta boy asma bantları, 5 litrelik bir boya kutusuna eşdeğerdir. Boya kuruduktan sonra asmaya başlayabilirsiniz!

 • Büyük boy çerçeve asma bantlarımızın taşıma gücü insanı gerçekten hayrete düşürüyor! Bovling salonlarındaki en ağır top yaklaşık 7 kilograma eşdeğerdir. Oldukça etkileyici olan bu değer, askıların en büyük çerçeve ve resimler için yeterince güvenilir olduğu anlamına gelir.

Command™ Askılarla ilgili sıkça sorulan sorular

Tüm SSS'leri gör

Sorunuz mu var? Müşterilerimizin sıkça sorduğu sorulara göz atabilir, tüm sık sorulan soruları görmek için bağlantıyı tıklayabilirsiniz.

 • C: Bir saatlik bekleme süresi, yapıştırıcıya üzerine herhangi bir ağırlık yerleştirilmeden önce duvara veya yüzeye güçlü bir yapışma sağlaması için yeterli zamanı sağlar. İlk uygulamadan sonra, bantları 30 saniye boyunca sıkıca bastırmak için çerçeveyi (Command™ Çerçeve Bantları) veya Askı Parçasını (Command™ Askılar) duvardan çıkartmanızı öneririz. Yeniden asmadan/yeniden takmadan önce en az bir saat bekleyin.
 • C: Command™ ürünleri kağıttan üretilmiş veya hassas duvar kağıtlarında kullanılmamalıdır. Bazı vinil duvar kağıtlarına iyi yapışmayabilir. Piyasada birçok farklı duvar kağıdı yüzeyi bulunduğundan bazı türler özellikle hassas olabilir. Command™ yapıştırıcının sağlamlığının, duvar kağıdının altındaki yüzeye yapışma gücüyle sınırlı olduğunu hatırlatmakta da fayda vardır.
 • C: Yapıştırıcıyı yumuşatmak için taban plakasını saç kurutma makinesiyle ısıtmanız yeterlidir. Ardından köpüğü diş ipiyle nazikçe keserek yüzeyden cırt veya askıyı çıkartın. Kalan yapıştırıcıyı sıyırın veya soyun.

Daha fazla bilgi edinmek ya da satın alabileceğiniz yerleri görmek ister misiniz?